Avaya_IP_Office_Cntl_Unit_for_www_parsakousha_ir
Avaya IP Office 500 V2 Call Server

آوایا آی پی آفیس 500 (Avaya IP Office 500) یک راه کار ارتباطی ماژولار است که برای مقیاس 2 تا 384 کاربر از انواع مختلف شامل آنالوگ، دیجیتال و IP طراحی شده است. در عین حال آوایا آی پی آفیس از 32 سایت مختلف با ظرفیت 1000 کاربر به صورت یکپارچه پشتیبانی می کند. آوایا آی پی آفیس (Avaya IP Office) پلت فرم یک مرکز تلفن IP است که بعنوان یک Hybrid PBX برای پشتیبانی از ساختار آنالوگ مبتنی بر TDM نیز شناخته می شود و نکته مهم این است که می تواند هم زمان در هر دو حالت IP-PBX و Hybrid PBX باشد که این یک مزیت رقابتی بی نظیر بشمار می آید. آوایا آی پی آفیس (Avaya IP Office) دارای قابلیت سوئیچینگ و روتینگ – مسیر یابی (Switching and Routing) بوده و مجهز به یک فایروال (Firewall) قدرتمند می باشد که حافظ امنیت سیستم می باشد. آوایا آی پی آفیس (Avaya IP Office) دارای دو پورت شبکه است که امکان اتصال آن را به شبکه های LAN و WAN فراهم می کند. ساختار مدیریتی آوایا آی پی آفیس (Avaya IP Office) مبتنی بر وب می باشد که کار با آن برای طراحی و انجام تنظیم های سیستم مرکز تلفن بسیار ساده است. اضافه بر همه شاخص هایی که معرفی شد، آوایا آی پی آفیس (Avaya IP Office) مجهز به ساختار کنترلی و مدیریت کیفیت قدرتمندی می باشد که موجب حفظ کیفیت صدا در هر شرایطی می باشد. سخت افزار های آوایا آی پی آفیس مجموعه ای متنوع برای پیاده سازی و توسعه سیستم در مقیاس های مختلف و ساختار های متفاوت طراحی شده است. در ادامه به معرفی سخت افزارهای آوایا آی پی آفیس خواهیم پرداخت.

یادآوری مهم: آوایا آی پی آفیس سرور ادیشن (Avaya IP Office Server Edition) محصول دیگری از آوایا (Avaya) می باشد که برای مقیاس های بزرگتری از بازار طراحی شده است که نباید آن را با آوایا آی پی آفیس 500 (Avaya IP Office 500) اشتباه کرد، اگر چه ساختارهای مدیریتی و پیاده سازی آن تا اندازه زیادی با هم شبیه است.


آوایا آی پی آفیس کنترل یونیت (Avaya IP Office Control Unit)

Avaya_IP_Office_500_CNTL_UNIT_www_parsakousha_ir
Avaya IP Office 500 V2 Control Unit

آوایا آی پی آفیس کنترل یونیت (Avaya IP Office Control Unit) هسته اصلی پردازش و مدیریت ارتباطات در راه کار آوایا آی پی آفیس پلت فرم (Avaya IP Office Platform) می باشد که با اندازه 19 اینچی قابل نصب در رک (Rack) است. این سخت افزار شامل اجزای توسعه ای زیر است:

– 4 اسلات جهت استفاده از کارت های توسعه، VCM یا کارت ارتباطات یکپارچه (UC)

– کارت دیجیتال 8 پورت برای پشتیبانی از داخلی های دیجیتال

– کارت های آنالوگ 2 و 8 پورت برای پشتیبانی از داخلی های آنالوگ

– کارت TCM8 برای پشتیبانی از تلفن های دیجیتال Nortel

– کارت های فشرده سازی صدا شامل VCM 32 و VCM 64

– کارت توسعه ای ظرفیت ماژول ها (4Port Expansion Card)

– کارت ترکیبی شامل 4 پورت خط شهری آنالوگ، 2 داخلی آنالوگ، 6 داخلی دیجیتال و 10 کانال VCM  با نام Combination Card

– کارت 4 پورت خط شهری آنالوگ

– کارت های 1 و 2 پورت خط شهری PRI یا E1

– ماژول های 16 و 30 پورت برای پشتیبانی از داخلی های آنالوگ

– ماژول 16 پورت خط شهری آنالوگ

– ماژول 30 پورت برای پشتیبانی از داخلی های دیجیتال

– دو اسلات برای SD Card های اصلی و اختیاری سیستم

– دو پورت شبکه 10/100/1000 لایه 3 با نام های LAN و WAN

– پورت RS232 DTE 9 pin برای سرویس های تعمیر و نگهداری

– ورودی صدا (Audio Input) برای دریافت فایل های موزیک انتظار (Music on Hold) خارجی

– سوکت خروجی رله ای روشن/خاموش برای پشتیبانی از دستگاه های جانبی مانند باز/بسته کردن اتوماتیک درب ساختمان

– 8 پورت توسعه برای اتصال ماژول های توسعه

همراه با قابلیت پشتیبانی از 48 کانال دیتا و 40 پورت IVR

Avaya_IP_Office_500_CNTL_UNIT_Front_Back_view_www_parsakousha_ir
Avaya IP Office 500 Platfrom Control Unit
Avaya_IP_Office_500_CNTL_UNIT_Back_view
Avaya IP Office 500 Control Unit – Back View

* آوایا آی پی آفیس شامل اجزای دیگری نیز می باشد که برای استفاده خاص در ایالات متحده آمریکا طراحی شده است که از معرفی آن ها صرف نظر گردید.

* آوایا آی پی آفیس کنترل یونیت (Avaya IP Office Control Unit) با نام های دیگری مانند Avaya IP Office Call Server یا Avaya IP Office System Server نیز معرفی و شناخته می شود.

* شرکت Nortel یکی از قدرتمند ترین شرکت های تولید کننده تجهیزات شبکه و ارتباطات بود که شرکت Avaya در سال 2009 با مبلغ 14 بیلیون دلار مالکیت آن را خریداری نمود و بر همین اساس هم چنان تلفن های دیجیتالی از شرکت Nortel سابق در بازار وجود دارد که Avaya از آن ها پشتیبانی می کند.


 ادامه دارد …